Hakkında 2019-06-04T14:03:20+00:00

Giselle Tavilson Hakkında

Giselle Tavilson, müzik yaşamına ilk adımı babası ünlü kompozitör Istemihan Taviloğlu’yla atmıştır. Hacettepe Üniversitesi Ankara devlet konservatuvarı keman bölümündeki eğitimini tamamlayan sanatçı 14 yaşındayken Amerika’nın Teksas eyaletine giderek orada da müzik eğitimine devam etmiştir. Çok yönlü olan sanatçı, lisans eğitimini Teksas Tech Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde tamamlamıştır

Türkiye’ye dönüşünün ardından keman kariyerine yoğunlaşan sanatçı, kemanı çok farklı boyutlara taşımayı başarmıştır. Giselle Tavilson, Türkiye’nin ilk ve tek aerial keman (hava performans) sanatçısıdır. Yaptığı dans performansları ve şovlarıyla global platformda kendine yer edinmiştir. Sergilediği özel şovlar arasında;

  • Formula 1 Grand Prix 2017,
  • Milliyet – Gilette Yılın Sporcusu Ödülleri Töreni 2017,
  • 34. Asya Yarışçılık Federasyonu Konferansı, 
  • Love Marks Ödülleri,
  • MediaCat Ödülleri,
  • Tanınmış markaların özel etkinlikleri (Exxon Mobile, Vodafone, Samsung, Efes Pilsen, Borusan, DHL, Schwarzkopf, Türk Telekom, TTNET, Mercedes, Microsoft, IBM, Turkcell, Koçtaş, Avivasa, Mazda, Rabo Bankası, Scrikks, LR Health and Beauty, Templo Group, Tofaş, Arçelik, Arton Capitol, Global Citizen, Dossa Dossi, Emerson, İzmir Fashion Night Out, Insinkerator, Doğuş Holding, Yapı Kredi, BP Petrol, Tricon Energy, System Air HSK, Arkas Holding, Tetrapark, TAV, Rock Fm, Sinema Tv, Digiturk, Adecco,)
  • Açılış Törenleri (Hilton Kozyatağı Açılışı, Le Meridien Etiler Açılışı, Fitrepublic Dubai açılışı, Al Mandaloun Beirut,)
  • Fuarlar (Citys Cape Global Dubai Emlak Fuarı  2016 ve 2017, Citys Cape Global Bakü Emlak Fuarı 2016,
  • Festivaller (İstanbul 2014 Burleks Festivali, )
  • ve Kongreler(ICCA Kongresi 2014, Hematoloji Kongresi 2013) bulunmaktadır.

Giselle Tavilson, elektro kemanı ile Optimum AVM İzmir, Optimum AVM İstanbul, Kent AVM, Midpoint AVM, Anatolium AVM, Fours Seasons Bosphorus, Çırağan Oteli Kempinski, Mardan Palace, Ritz Carlton, Sait Halimpaşa, Raffles Otel Zorlu, Zorlu PSM, Shangri – La Bosphorus, Adile Sultan Yalısı, Lütfi Kırdar, Yalıkavak Marina gibi mekanlarda ve  özel etkinliklerde performans sergilemiştir.

Sanatçı Haberturk, Kanal D, ATV ana haber bülteni dahil olmak üzere, aralarında Kanal D Magazin, Starlife Magazin‘nin de olduğu TV Programlarında yer almıştır. Sanatçının konuk olduğu TV Programları arasında Oylum Talu – Burası Haftasonu Haberturk, Saba Tumer’le Bu Gece TV8, Cüneyt Özdemir 5N1K CNN Turk yer almaktadır.

Sanatçı aralarında Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Martha Stewart Wedding, Esquire, Şamdan Plus, Şamdan Plus Wedding, ALEM,  Hürriyet Kelebek, Milliyet, Akşam, Radikal, Vatan, Posta , Mag Magazin, Klass Magazin gibi yerli ve yabancı mecralarda yer almıştır. Ayrıca Monako Prensi Albert II, Pamela Anderson, Kate Upton, Lindsey Lohan, Gianluca Vacchi, Liham Cunningham ve Jean Reno gibi ünlü isimlerin yer aldığı elit davetlerde sahne almıştır.

Klasik müzik eğitimi gördüğü dönemde Rosswel Senfoni Orkestrası, Big Spring Senfoni Orkestrası, Lubbock Gençlik Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Adana Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Senfoni Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak görev almıştır. Sanatçı bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri, Cannes, Monako, Almanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri,  Lübnan, Azerbaycan, Avusturya, Danimarka, Isviçre, Romanya’da sahne almıştır. İstanbul’da  yaşamakta olan sanatçı Türkiye’de ve yurt dışında  Kurumsal Lansman, Gala Geceleri, Festivaller, Kongreler, Defileler, Özel Davetler, Auto Şovlar ve Lüks düğünlerin aranan ismidir.

Elektro keman virtüözü giselle tavilson
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish